Obec Sedletín

fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Spolky - firmy > Hasiči > Hasiči 2014

2014

V letošním roce je to 110 let od vzniku našeho hasičského sboru. V květnu proběhne okrsková soutěž, na Valné hromadě budou odměněni někteří členové medailí a čestným uznáním. Jinak se další oslavy nechystají.

VALNÁ HROMADA

Konala se v pátek 3. ledna v sále hospody. Sešlo se na ní 34 členů z celkového počtu 65. Přijel člen okresního výboru SDH pan Josef Stejskal z Tisu. Další host byl starosta obce pan ing. Václav Ledvinka. Zahájení, program schůze a referát o činnosti sboru za loňský rok s výhledem práce pro letošek přednesl starosta sboru pan Jiří Žaloudek. O kulturní činnosti a připravovaných zábavách na letošní rok pohovořil kulturní referent pan Jaroslav Benda ml. O stavu financí, příjmech a výdajích sboru přednesl zprávu hospodář pan Jaroslav Benda st. Pak měli projev i oba hosté Valné hromady. Pan Stejskal mluvil o činnosti Okresního výboru SDH a pan Ledvinka o pomoci obce našemu sboru při nákupu hasičského přívěsu. Následovalo předávání vyznamenání, které předával pan Stejskal.

Čestné uznání SDH Sedletín obdrželi:

Jaroslav Benda Sedletín 

Radek Benda Sedletín 

Jiří Jakšl ml. Sedletín 

Jan Ranecký Veselá

Čestné uznání Okresního výboru SDH obdrželi:

Jaroslav Šiška ml. Veselá

Vladimír Špůr

Čestné uznání Krajského výboru SDH obdrželi:

Josef Jakšl Světlá n/Sázavou

Bohumír Staněk Sedletín

Antonín Stibůrek st. Veselá

Jaroslav Zezulák Sedletín

Jiří Žaloudek Sedletín

 Medaili Za příkladnou práci obdrželi:

Jiří Culka Sedletín

Jaroslav Lacina Sedletín

Zdeněk Matoušek Veselá

Antonín Stibůrek ml. Veselá

Karel Tecl Sedletín

 Medaili Za zásluhy obdrželi:

Ludvík Císař Sedletín

Jaroslav Benda st. Sedletín

Jiří Jakšl st. Sedletín

Antonín Pavlas Sedletín

Josef Pavlas Sedletín

Jan Pavlas Veselá

Milan Staněk Sedletín

Po předání ocenění se podávalo občerstvení, byl guláš a dvě piva. Po skončení Valné hromady vyhrávala hudba ve složení pan Zdeněk Matoušek st, pan Josef Krejčí a pan Průša z Vepříkova do pozdních nočních hodin.

 

Hasičská soutěž

Konala se v sobotu 17. května na louce mezi Sedletínem a Veselou. Skoro celý týden před soutěží probíhaly přípravy. Za velmi špatného počasí bylo nutno vyměřit závodní dráhu, musely se postavit stany, připravit zázemí pro zapisováni výsledků a do všech těchto stanů přivést elektřinu. Vlastní soutěž začala v sobotu od 12 hodin. Počasí opět nepřálo, bylo velmi chladno a začalo také pršet a pršelo celé odpoledne. Přesto proběhla celá soutěž i s běhy na 100 m.  Soutěžit přijelo 19 družstev z 10 hasičských sborů. Začalo se již zmíněným během na 100 m, kde soutěží jen muži mladší. Tuto disciplínu ovládli hasiči z Olešné, když obsadili první 3 místa. Zvítězil Jiří Fikar, čas 21,62 s, druhý byl Jan Fikar s časem 21,75 s a třetí Jan Doležal za čas 21,79 s. Čtvrtý byl borec z Tisu Zdeněk Krpálek s časem 22,06 s. Poté proběhly požární útoky mužů mladších. Celkem soutěžilo 7 družstev. Zvítězili opět hasiči z Olešné s časem 23,67 s a obsadili po součtu časů z útoku a běhu  43,37 s( běží vždy 3 soutěžící a sčítají se dva lepší časy ) 1. místo. Druzí skončili hasiči z Tisu se součtem časů za útok 25,02 s a běhu na 100 m 56,1 s. Třetí místo obsadili hasiči ze Skuhrova I s časem za útok 26,7 s a běhu za 57,63 s. Následovaly útoky mužů starších. Bylo 6 týmů, mezi nimi i domácí SDH Sedletín – Veselá. Vyhrál SDH Kámen s časem 22,09 s, což byl vůbec nejrychlejší útok dne. Druzí skončili hasiči z Dolní Krupé s časem 24,89 s a třetí Horní Krupá a čas 27,58. Naši hasiči obsadili 5. místo za čas 29,8 s. Poslední zahájily své útoky ženy, bylo také 6 týmů . Nejlépe si vedly hasičky z Horní Krupé a s časem 25,79 s svou kategorii vyhrály. Druhé byly hasičky z Dolní Krupé s časem 25,95 s a třetí skončily Jíříkovské hasičky s časem 26,88 s. Po krátké přestávce se přistoupilo k vyhlášení výsledků. První tři týmy z každé kategorie dostaly krásné poháry a pěti prvním týmům byly předány diplomy. Každý zúčastněný sbor obdržel také pamětní list u příležitosti 110. výročí založení SDH Sedletín – Veselá. Po vyhlášení výsledků se všichni rozjeli domů, protože špatné počasí nedovolovalo posezení a oslavení dobrých výsledků. Místní hasiči museli ještě uklidit celé cvičiště a odvozit všechny věci. Na závěr patří poděkovat všem, kdo se na zajištění soutěže v tak nepříznivém počasí podíleli. Dále také OÚ Sedletín za finanční příspěvek a také ZOD Kámen za posekání louky  a možnost připojení elektřiny.