Drobečková navigace

Úvod > Spolky - firmy > Hasiči > Hasiči 2006

2006

POHÁR STAROSTY SDH SEDLETÍN

V sobotu 15. července hasiči v Sedletíně uspořádali již 6. ročník soutěže v požárním útoku O pohár starosty SDH Sedletín, který byl součástí Havlíčkobrodské ligy. Již v pátek na louce mezi Sedletínem a Veselou vyrostla závodní dráha, byly postaveny stánky s občerstvením.  V sobotu od 11 hodiny byla presentace. Na letošní pohár se přihlásilo 19 soutěžních družstev včetně nejlepších z našeho okresu. Náš mikroregion zastupovali samozřejmě domácí se dvěma družstvy a hasiči z Kamena, kteří postavili také dva týmy. Zasoutěžit si přijeli hasiči až z Kunětic od Pardubic.
Úderem 12 hodiny byla zahájena soutěž. První kolo se započítávalo do Havlíčkobrodské ligy. Všechny týmy útok zvládly, žádný nebyl diskvalifikován. Na třetím místě skončili hasiči z České Bělé, na druhém Podmoklany a vítězství v lize si odvezli naši sousedé, hasiči z Kamena, tým A, s časem 18,55 s a připsali si 20 bodů do ligy. Našim družstvům se celkem útok povedl, tým Sedletín 1 skončil na 5. místě s výborným časem 20,12 s , Sedletín 2 se umístil na 9. místě, čas 20,52 s.
Po prvním kole byla krátká přestávka na doplnění vody. Pak se pokračovalo kolem druhým, kde se soutěžilo o Pohár starosty SDH. V tomto kolo se závodilo na zkrácenou dráhu, jen na dvě „béčka“. Vítězství si opět výborným útokem zajistilo družstvo Kámen A, čas 15,6 s. Druhý byl Střížov a třetí Nová Ves u Světlé I. Našim se tentokrát moc nedařilo, družstvo I bylo 16., čas 21,63 s, dvojka 15., čas 20,44 s. Po skončení soutěže opět krátká přestávka na zpracování výsledků, poté se předávaly ceny. Nejdříve za ligu, kde si první tři odvezli poháry  a všichni věcné ceny. Pak se vyhlašoval Pohár starosty. První tři opět krásné poháry, všichni pak diplomy a věcné ceny, které věnovaly sponzoři soutěže. Po celou dobu soutěže se prodávalo občerstvení, udily se klobásy, takže spousta přihlížejících diváků byla s průběhem celého odpoledne spokojena.

POHÁR STAROSTY SDH SEDLETÍN POHÁR STAROSTY SDH SEDLETÍN POHÁR STAROSTY SDH SEDLETÍN POHÁR STAROSTY SDH SEDLETÍN

Hasiči ze Sedletína v Horní Krupé.

V sobotu 27. května se hasiči ze Sedletína zúčastnili okrskové soutěže v požárním sportu, která se konala v Horní Krupé. Na soutěž se připravila tři družstva, ženy, muži mladší a starší. Sraz byl v poledne u hasičské zbrojnice, poté jsme se přemístili do místa konání soutěže. Po nástupu proběhly běhy na 100 metrů s překážkami družstva mužů mladších. Od nás běželi tři členové, ale moc se jim nedařilo a s časem 82,05 s obsadili poslední místo. Dále se pokračovalo v požárních útocích žen. Naše děvčata nastoupila jako třetí, útok provedla bezchybně a svou kategorii s přehledem vyhrála s časem 26,81 s. Pak následovaly útoky mužů starších, naši nastupovali jako třetí. Útok se povedl, ovšem hadice zachytila jednoho člena, tomu hrozilo zranění a tak se útok přerušil a družstvo bylo diskvalifikováno. Jako poslední nastoupili muži mladší, Útok se celkem povedl, čas 28,84 s, a se součtem s časem z běhu na 100 m obsadili 10. místo. Na závěr proběhlo vyhlášení výsledků, kde naše děvčata přebrala menší pohár za vítězství a ještě skleněný putovní pohár a diplom. Po soutěži jsme se vrátili domů, kde jsme vítězství našich děvčat náležitě oslavili.