Drobečková navigace

Úvod > Spolky - firmy > Hasiči > Hasiči 2005

2005

Valná hromada SDH Sedletín – Veselá

Dne 6. ledna 2006 od 18:00 hodin se v sále pohostinství konala valná hromada SDH Sedletín – Veselá. Po zahájení a přivítání přítomných následovala zpráva o činnosti za rok 2005  starosty sboru pana Jiřího Žaloudka ve které vzpomněl na pořádání zájezdu na hokejové utkání do Prahy, na konání tradičního hasičského plesu a dále na třídenní zájezd na Slovensko. Připomněl i  účast na okresní soutěži v požárním sportu, zásah u požáru stodoly v Sedletíně  a pořádání Sedletínského kulturního léta a  Poháru  starosty SDH v požárním útoku. Mimo jiné se členové pravidelně věnují údržbě parketu, techniky a hydrantů v obcích. Starosta  sboru také seznámil přítomné členy s plány na rok 2006.

Následovala zpráva velitele SDH pana Milana Staňka o hasičských soutěžích v požárním sportu kterých se soutěžní družstva zúčastnila v loňském roce.

Zprávu kulturního referenta pana Josefa Jakšla přednesl v zastoupení pan Zdeněk Matoušek ml. Zhodnotil v ní loňské kulturní léto a připravil návrh na akce v roce letošním.

Pokladník  pan  Jaroslav Benda seznámil přítomné s příjmy a výdaji za loňský rok v SDH.

Starosta sboru předal čtyřem členům věrnostní službu za 20 let práce ve sboru a pan Jiří Jakšl obdržel medaili za příkladnou práci.

Starosta obce ing. Václav Ledvinka pochválil spolupráci mezi SDH a obcí, poděkoval za její dobrou reprezentaci a popřál hodně soutěžních úspěchů v požárním sportu.

V průběhu diskuse se podával dobrý gulášek a točené pivečko. Do pozdních  nočních hodin všem přítomným k poslechu hrálo hudební duo : Matoušek – Moravec.

Putovní pohár IZS Havl. Brod v Habrech

Den konání - 24. září 2005

Netradiční požární útok

Sedletín  - 2min.14s  - celkové 19. místo

Účast 35 družstev

SDH Sedletín se v Havlíčkobrodské lize umístil na 10. místě s počtem 44 bodů z 31. soutěžních družstev.

Pohár starosty obce Podmoklany

Dne 25.6.2005 se konalo 3. kolo ligy v P. Ú. spojené s Pohárem starosty obce Podmoklany za účasti 15 družstev. Soutěžilo se jednokolově, dále následovaly rozstřely družstev. SDH Sedletín se umístil v lize na 7. místě s 8 body a časem 27,57 s. Do rozstřelů družstev jsme nastoupili proti SDH Kámen II. Toto družstvo se nám podařilo porazit a tím jsme postoupili do dalšího kola proti hasičům z Květinova I. Toto družstvo bylo rychlejší v P. Ú. a vyřadilo nás z postupu do finále. Z Podmoklan jsme si přivezli umístění na 8. místě.

Pohár starosty obce Vepříkov

Dne 18.6.2005 jsme se zúčastnili 2. kola Havlíčkobrodské ligy v P. Ú. ve Vepříkově. Tato soutěž byla spojena s Pohárem starosty obce Vepříkov a Memoriálem Miloslava Zadražila. Zúčastnilo se 27 družstev. SDH Sedletín v 1. kole dosáhl času 24,23 s a umístil se na 5.místě v okresní lize s 12 body. V kole druhém tvrdě vybojoval čas 31,24 s a celkově se umístil na 12. místě.

Okrsková soutěž  2005

Dne 28. 5. 2005 se konala okrsková soutěž SDH v požárním útoku v Kameni. Této soutěže jsme se zúčastnili jedním družstvem mužů starších a jedním družstvem mužů mladších. Mužům starším se požární útok moc nezdařil a s časem 37,63 obsadili 5. místo. Muži mladší dosáhli v požárním útoku času 21,66 sekund. Muži mladší ze Sedletína předvedli v Kameně nejlepší požární útok a získali putovní pohár, který zůstává od letošního roku v držení SDH nastálo. Po součtu časů z běhu na 100 m a požárním útoku se muži mladší umístili na pěkném 3. místě v okrskové soutěži.