Drobečková navigace

Úvod > Spolky - firmy > Hasiči > Hasiči 2004

2004

Soutěž O pohár starosty SDH Sedletín

V sobotu 17. července 2004 odpoledne se v Sedletíně konal již 4.ročník soutěže v požárním útoku O pohár starosty SDH Sedletín, spojený s ligou okresu Havlíčkův Brod. Soutěže se zúčastnilo 15 družstev, včetně nejlepších ligových družstev okresu. Prvenství si jak v lize, tak i v Poháru odvezli hasiči z Nové Vsi u Světlé. Jejich časy byly opravdu vynikající. V prvním kole 19,61 s, ve druhém 19,01 s. Druzí skončili hasiči ze Střížova, časy 20,90 a 19,79. Třetí Květinov s časy 19,96 a 20,77. Místní hasiči se umístili na 5.místě, druhý tým na 9.místě. Soutěže se také zúčastnilo družstvo žen z Nové Vsi u Světlé, které soutěžilo na mužské trati. S časy 26,82 a 28,08 obsadili 13.místo a porazili i některá mužská družstva. Každé družstvo si odneslo kromě diplomu i věcný dar, věnovaný sponzory soutěže, a také pamětní list a almanach ke 100.výročí založení SDH Sedletín-Veselá. Soutěž byla opět výborně zvládnutá po organizační stránce, počasí se také vydařilo. Přišlo se podívat na 200 diváků.

 

 

Oslavy 100.výročí založení SDH Sedletín-Veselá.

V sobotu 29.května uspořádali naši hasiči oslavy 100.výročí založení SDH Sedletín-Veselá. Vše začalo ve 12 hod slavnostním průvodem od křížku z Veselé. V čele průvodu táhl pár koní historickou stříkačku, na které seděli hasiči v dobových uniformách. Za nimi šel velitel průvodu pan Stibůrek, následovali vlajkonoši pan Pavlas a pan Staněk, za nimi nesli věnec pan Moravec a pan Žaloudek. Pak šli členové našeho sboru ve vycházkových uniformách pod vedením pana Staňka. Za nimi dechová hudba Skutečtí hasiči, též oblečena v dobových uniformách. Po nich naše soutěžní družstva a další soutěžící z okolních sborů. Průvod prošel Veselou a zastavil se před školou v Sedletíně. Zde byl položen věnec k pomníku padlých vojáků v I.světové válce, poté zahrána státní hymna. Pak se průvod vydal na cvičiště, kde proběhla okrsková soutěž. Zde měl proslov starosta obce pan Ledvinka. V kategorii muži mladší zvítězilo popáté v řadě naše družstvo I časem 22,35 s, druzí hasiči z Tisu a třetí Kámen II. V kategorii ženy vyhrála také naše děvčata časem 24.52 s, druhé byly hasičky z Tisu a třetí D. Krupá. Jen v kategorii muži starší jsme nevyhráli. První H. Krupá, čas 29,76 s, druhý Jiříkov a třetí Olešná. Naši byli čtvrtí, čas 36.44 s. V soutěži štafet vyhrál Václav Sviták z Tisu. Hlavní rozhodčí soutěže byl pan Rainiš Habrů, který perfektně vedl průběh soutěže. Během soutěže proběhla ukázka požárního útoku historické stříkačky hasičů z Úhořilky. Také byla ukázka vyproštění osoby z havarovaného auta, kterou předvedli profesionální hasiči z Chotěboře, a ukázka hašení hořícího auta, kterou zvládli hasiči z Habru. Celé odpoledne vyhrávala k poslechu hasičská dechovka. U stánků se prodávalo občerstvení a udily se klobásy. Soutěž byla výborně zvládnuta po organizační stránce, přišlo se podívat na 500 diváků, i počasí nám přálo. Večer vše pokračovalo na parketě v Sedletíně, kde opět hrála hasičská dechovka ze Skutče. Oslavy 100.výročí založení našeho sboru se opravdu vydařily.

       

Slavnostní schůze

V sobotu 17.dubna 2004 se uskutečnila slavnostní schůze ke 100. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Sedletín-Veselá. Začátek byl stanoven na 19 hodin. Z 87 členů sboru bylo přítomno 64, jako host se zúčastnil starosta obce pan Ledvinka. Dále byli pozváni představitelé okresního výboru SDH, ale nikdo se nedostavil. Schůzi zahájil velitel Milan Staněk, následoval stručný projev o stoleté historii sboru, který přednesl starosta sboru Jiří Žaloudek. Poté bylo přikročeno k udělování vyznamenání a diplomů. Také byly rozdány medaile za věrnost, to je za počet roků strávených ve sboru. Třem členům byl udělen titul Čestný člen SDH Sedletín-Veselá za dlouholetou práci pro sbor. Byli to pan Bohumír Bárta, pan Jaroslav Benda a pan Jan Jakšl. Po předání vyznamenání následovala diskuse. Při ní byly prodávány Almanachy, vydané ke 100.výročí. Po skončení schůze členky našeho sboru roznesli večeři, kterou byl guláš. Pak následovala volná zábava, při které hrála živá hudba. Rozešli jsme se v pozdních nočních hodinách.