2009

Mikulášská nadílka

V předvečer svátku svatého Mikuláše proběhla v naší obci tradiční Mikulášská nadílka. Mládež se převlékla za Mikuláše, anděla a čerty a obešla rodiny s malými dětmi.

Rybářské závody v Sedletíně.

O první zářijové sobotě proběhl v Sedletíně u rybníka RÁKOSÁK další ročník rybářských závodů. Presentace byla od 6 hodiny ranní. Přihlásilo se 17 převážně místních rybářů. Chytalo se na libovolnou návnadu, každý závodník mohl mít jednu udici a jeden návazec. Bylo krásné počasí, prodávalo se občerstvení a tak den příjemně plynul ke druhé hodině odpolední, kdy vrchní porybný pan Kotlík ukončil závody. Poté se sečetly délky úlovků jednotlivých závodníků a bylo přistoupeno k vyhlášení výsledků a předání cen. To provedl druhý pořadatel pan Benda. Nejvíce se dařilo Liborovi Paznochtovi ml. ze Sedletína, který celkem nalovil  229 cm. Druhý skončil Jiří Culka ml., rovněž ze Sedletína, s celkovou délkou úlovků 181 cm a třetí místo obsadil Rostislav Bárta ze Sedletína se 148 cm.

Udělení znaku a vlajky obci

Obecní zastupitelstvo rozhodlo, že obec požádá o udělení znaku a vlajky naší obce. 26.11.08 byla uzavřena smlouva s heraldikem p. Tejkalem, který pro naši obec vypracuje návrh symbolů. Po prostudování starých dokumentů obce pan Tejkal předal zastupitelstvu několik variant možných podob znaku a vlajky obce. Zastupitelstvo obce na své schůzi dne 11.3.09 vybralo jednu variantu. Jedná se o následující podobu. Zelený podklad, na kterém jsou dva zlaté obilné snopy. Ty značí, že obec se skládá ze dvou částí, Sedletína a Veselé, a že obec má zemědělský charakter. Dále je uprostřed stříbrná lilie, což je mariánský symbol a odkazuje na kapli v Sedletíně, která je zasvěcena Panně Marii.

Pan Tejkal námi vybraný návrh předal heraldické komisi Poslanecké sněmovny ČR. Komise návrh doporučila schválit. Dne 17.4.09 byl návrh schválen usnesením č. 169 Výborem pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu parlamentu ČR.

Dne 26.5.09 se starosta obce pan ing. Václav Ledvinka a místostarosta obce pan Jiří Jakšl zúčastnili slavnostního předání dekretu o udělení symbolů obce. Konalo se v Poslanecké sněmovně a předával ho osobně předseda Poslanecké sněmovny pan Miloslav Vlček. Slavnostní vysvěcení znaku a vlajky obce se připravuje na pouť v roce 2010.

Fotbalový turnaj

V sobotu 27. června pořádali pan Kotlík a pan Benda III. Ročník fotbalového turnaje na hřišti v Sedletíně. Zahájení bylo od 8 hodin, hráčů v týmu 7. Rozlosovali se dvě skupiny. Ve skupině A hrály týmy Tis, Rankov, Vepříkov a Tis hospoda. V béčku BETIS, Tepláci, Broďáci a Ve jménu piva. První dva ze skupiny postoupili do semifinále, 3. a 4. si to rozdali o 7. a 5. místo. Boje ve skupinách se odehráli během dopoledne. Odpoledne začali obě semifinále a boje o konečné umístění. V prvním semifinále na sebe narazily BETIS a Tis hospoda. Po dramatické remíze 1 : 1 rozhodly o postupu BETISU do finále až penalty. Druhé semifinále vyhrály Tepláci nad Rankovem 3 :2. V boji o 7. místo porazili Broďáci tým Vepříkova 3 :1, o 5. místo Ve jménu piva porazili tým Tisu 3 : 2 až na penalty. O 3. místo si to rozdal Rankov a Tis hospoda. Po remíze 2 : 2 opět rozhodovaly penalty. Zde prokázal větší zkušenost tým Tisu hospoda a získal třetí místo. Závěrečný zápas bylo finále mezi vítězem předchozích dvou ročníků týmem BETIS a týmem Tepláci. Celkem jednoznačně vyhráli Tepláci z Rozsochatce 3 : 0 bez jediné porážky celý turnaj vyhráli. Po skončení finále se předávali poháry, diplomy a věcné ceny, nikdo neodjel s prázdnou. Nejlepším střelcem byl vyhlášen Krédl z Rankova se sedmi góly. Celý turnaj odpískal hlavní rozhodčí pan Boris Garaj, na čarách mu asistovali pan Josef Jakšl a Miroslav Polívka.

Dětský den

V neděli odpoledne 14. června proběhl na hřišti v Sedletíně dětský den. Pořádali ho místní ženy, které připravily pro děti různé hry a soutěže. Za každý splněný úkol čekala na dítě odměna. Soutěžilo se v hodu míčkem, chůze na chůdách, házení kroužků na kolík a další. Po celou dobu bylo připraveno občerstvení, přišlo hodně dětí i s rodiči. Bylo pěkné počasí a tak se děti dosyta vyřádily.

Dětský karneval

V neděli 22. února uspořádaly ženy v Sedletíně pod vedenín paní Marie Doležalové pro děti maškarní karneval. Do vyzdobeného sálu pohostinství se začaly děti s rodiči scházet o druhé hodině odpolední. O hudební doprovod karnevalu se postarali muzikanti z Veselé pan Matoušek a pan Krejčí, sešlo se okolo 25 masek. Během odpoledne pořadatelky připravily  různé hry a soutěže, za splnění úkolu čekala na děti odměna. Také byla připravena tombola. Děti se za celé odpoledne vyřádily, otcové je v poklidu sledovali z výčepu hospody, a před pátou hodinou se spokojené rozešly do svých domovů.