Obec Sedletín

fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Události 2004

2004

Posvícení

Tradiční sedletínské posvícení se konalo v sobotu 16.října. Ráno byl výlov rybníka RÁKOSÁK. Ryb byl dostatek. Potom se posedělo u rybníka. Byla možnost zakoupení smažených ryb, piva a také se grilovalo prase. Škoda, že celý den pršelo, což odradilo některé návštěvníky.

 

 

Fotbalové utkání

V sobotu 2. října se konalo na novém hřišti fotbalové utkání

ŽENATÍ – SVOBODNÍ. Výsledek 8:2 pro svobodní. Při utkání se prodávalo občerstvení a také smažené ryby, protože před zápasem byl výlov rybníka v  Sedletíně na návsi.

Rybářské závody

Dne 18. září uspořádali místní rybáři na rybníku RÁKOSÁK Rybářské závody. Zúčastnilo se jich 20 soutěžících. Ryby tentokrát moc nebraly. Nejvíce úlovků, a tedy první místo, obsadil Libor Paznocht ml. ze Sedletína. Druhý byl jeho bratr Jiří Paznocht, třetí Miroslav Polívka ml. Všichni si odnesli věcné ceny. Počasí závodům přálo, po závodech se zde opět posedělo při pivu a smažených kaprech.

 

Sedletínské kulturní léto

I v letošním roce uspořádali hasiči sérii tanečních zábav „Sedletínské kulturní léto“.

10.července zde hrála kapela z Pardubicka „ MOGUL“. Počasí se celkem vydařilo, i lidí přišlo poměrně hodně.

Další v pořadí byla 31.července. Hrála kapela „ KRLEŠ“ z Děčína. Tato zábava potěšila hlavně příznivce tvrdého rocku. Návštěva průměrná, přijeli i příznivci této kapely ze vzdálenějších míst.

Hned za týden 7.srpna hrála skupina „ ROCKSON“ . Opět průměrná návštěva.

Další zábava měla být 21.srpna, měla hrát skupina „BRIX“ a skupina „KABÁT“ revival. Pro trvalý déšť muselo být zrušeno.

Poslední zábava byla 28.srpna. Hrála oblíbená skupina „TELEGRAF“. Lidí tentokrát více, tato kapela má zde širokou posluchačskou základnu.

Tradiční pouť

Ve dnech 3.-5. července se u nás v Sedletíně a Veselé konala tradiční pouť. V sobotu 3. července večer uspořádali hasiči taneční zábavu na parketě. Hrála skupina „BAGR“ a jako host vystoupila skupina „THEATRE“. Bylo dosti chladno, ale i přesto se sešlo kolem 250 lidí. Kapela hrála výborně, zábava se protáhla do 2 hodin ráno.

V neděli 4. července se konala od 10 hod mše svatá u kapličky v Sedletíně. Odpoledne na parketě vyhrávala dechová hudba pana Pavlasa z Chotěboře. Protože bylo pěkné počasí, sešlo se zde mnoho posluchačů. Po celý den byly v provozu pouťové atrakce a stánky s různým zbožím. Večer hasiči uspořádali další taneční zábavu. Hrála skupina „E.M.I.L.“. Tentokrát přišlo méně lidí, přesto se všichni dobře bavili.

Ve dnech 4.-5. července místní hasiči připravili výstavu 100 let SDH Sedletín-Veselá, kterou shlédlo přes 400 návštěvníků. Výstava sklidila velký úspěch.

Dětský den

V neděli 27. 6. 2004 se u nového hřiště v Sedletíně konal dětský den.Děti soutěžili v 11 disciplínách, kde získávali body, za které si mohli koupit sladkou odměnu.I když nám počasí nepřálo sešli se skoro všechny děti z našich vesnic.