Obec Sedletín

fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Události 2007

2007

 

Mikulášská nadílka

 

Ve středu 5. prosince proběhla tradiční mikulášská nadílka. Mládež se převlékla za Mikuláše, anděla a čerty, kterých bylo opravdu dost, a vyšli do vsi strašit děti. Jelikož jsou zde samé hodné děti, do pekla odnést nikoho nemuseli.

       

 

Posvícení.

 

Naše svatohavelské posvícení letos připadlo na sobotu 20. října. Ráno nás překvapila sněhová pokrývka, na tuto dobu dost neobvyklá. Přesto se rybáři vydali do chladné vody, aby z rybníka vytáhli výsledky své celoroční práce. A úlovek byl opravdu bohatý. Velké množství kaprů, pár štik, amuři a líni. Po výlovu se přistoupilo k prodeji. Každý, kdo měl zájem o koupi ryb, byl uspokojen. Také se každý mohl občerstvit u rybářské bašty. K prodeji byl guláš, smažené ryby, klobásy, samozřejmě pivo a limo. Jelikož bylo celkem chladno, šel na odbyt hlavně grog. Kdo vydržel až do pozdních hodin, bylo na něm vidět, že grog byl vařen opravdu poctivě. Takže letošní výlov a posvícení u rybníka proběhlo navzdory nepřízni počasí  opět velmi pěkně.

Rybářské závody.

 

Druhou sobotu v září uspořádali pan Kotlík a pan Benda další ročník rybářských závodů v Sedletíně u rybníka RÁKOSÁK. Počasí se vydařilo a tak si zazávodit přišlo 17 místních i přespolních rybářů. Zahájení bylo všest ráno, ukončení  hodinu po poledni. Vítězem se stal místní rybář Ondřej Polívka s celkovou délkou úlovků 178 cm. Jako cenu si odnesl živou husu. Na druhém místě skončil mladý rybář Lukáš Špinar z Jiříkova s 124 cm a třetí jeho bratr Robert Špinar s délkou 114 cm. Každý závodník si odnesl věcnou cenu, kterou věnovaly sponzoři soutěže. Po celou dobu soutěže se prodávalo občerstvení a grilované prase. Většina soutěžících i diváků zůstala ještě po skončení závodů u rybníka a až do pozdních večerních hodin rozebírala úspěch či neúspěch závodníků. 

 

Fotbalový turnaj v Sedletíně.

 

V sobotu 11. srpna se v Sedletíně na novém hřišti konal I. ročník turnaje v malé kopané. Zahrát si přijelo 6 mužstev ( původně přihlášených bylo 8 ), která byla rozdělena do 2 skupin. Hrálo se 2x 15 minut. Hlavní rozhodčí byl Boris Garaj, na čarách mu asistovali Josef Jakšl a Jan Pipek.  Domácí Sedletín postavil dva týmy, jeden pod názvem Sedletín a druhý se jmenoval BETIS. Ve skupině I hrály týmy z Vepříkova, Čečkovic a Svinné, ve skupině II byl Raňkov, Sedletín a BETIS. Ve skupině se hrálo každý s každým, poté následovalo semifinále, kde se utkal vítěz jedné skupiny s druhým z druhé skupiny. Pak pokračovaly zápasy o konečné umístění. V boji o 5. místo porazily Čečkovice Sedletín. V zápase o 3. místo fotbalisté z Raňkova vyhrály nad Vepříkovem. Vyvrcholením celého dne bylo finále mezi týmy  BETIS a Svinný. Po dramatickém boji nakonec zvítězil tým BETIS v poměru 2:1. Na závěr proběhlo vyhlášení výsledků, kde hlavní pořadatel pan Kotlík předal poháry prvním třem týmům a věcné ceny každému mužstvu. Také byl vyhlášen nejlepší střelec. Se 7 góly se jím stal Martin Kučera z Čečkovic. Diváci, kteří se přišli na turnaj podívat, se mohli občerstvit u stánku nebo si pochutnat na grilovaném praseti. Škoda, že dopoledne trochu pršelo, ale po obědě se vyčasilo a bylo příjemné fotbalové počasí.

 

Vítězný tým: Luboš Tomšovský, Petr Kotlík,   Rozhodčí: Josef  Jakšl, Boris Garaj

Josef Sojka, Jaroslav Benda,Lukáš Blažek,     Jan Pipek                               

Zbyněk Benda, Jaroslav Šiška

Tradiční pouť.

 

Letošní pouť se konala 8. července. V sobotu před poutí pořádali hasiči taneční zábavu na parketě v Sedletíně. Hrála třebíčská skupina BAGR. Velmi pěkná zábava, poměrně dost lidí a hlavně počasí bylo bez chyby.

V neděli ráno o desáté hodině se konala mše svatá u kapličky, sloužil ji skuhrovský farář Moštěk. U kaple velká účast pouťových hostů, protože při mši se slavnostně světil nový zvon, který nákladem 130 000 Kč pořídil obecní úřad. Zvon odlil zvonařský mistr pan Tkadlec ve své firmě v Halenkově u Vsetína. Pan farář připomněl historii zvonů na kapli a poté zvon posvětil. Po skončení mše zvon rozezněl prvním úderem pan starosta Ing. Ledvinka. Na kapli byl zavěšen o několik dní později, byl pořízen elektrický pohon a od té doby  zvon odbíjí každé poledne a sedmou hodinu večerní. U kaple také hrála hudba, Chotěbořská kapela. Tato kapela hrála ještě celé odpoledne na parketě. Zde se opět sešlo mnoho posluchačů. Také bylo možno navštívit pouťové atrakce a stánky se zbožím. Po celý den bylo příjemné letní počasí.