Obec Sedletín

fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Archiv > Události 2005

2005

Zimní krásy Sedletína

 

Nebývalá sněhová nadílka v lednu i v únoru způsobila všem nemalé komplikace.

Avšak těm, kteří měli čas se rozhlédnout, naskytl se překrásný pohled. Zasněžené střechy domů, větve stromů obalené námrazou, zahrady schované pod sněhovým příkrovem, vše zářící až oslňující bělostí v paprscích slunce. To, co jindy obdivujeme na horách, se nám přiblížilo na dosah. Stačilo jen vytáhnout běžky a vydat se nekonečnými bílými pláněmi.

Cvičení AEROBIKU

Od září se v tělocvičně ZŠ Sedletín každý pátek večer cvičí aerobik. Pod vedením slečny Veroniky Pavlasové se nejprve od 18 hodin scházejí děti, aby je o hodinu později vystřídaly zájemkyně o pár pátků starší. Dívky i ženy spojuje snaha potrápit své tělo, udělat něco pro své zdraví a odreagovat se od každodenních starostí. A taková šance se přece nezahazuje.

 

Rybářské závody

V sobotu 3. 9. 2005 proběhly  rybářské závody  organizované p. Kotlíkem a panem Bendou . Závody se těšily velkému zájmu.  Zúčastnilo se celkem 23 rybářů. Vítězem se stal pan Pavlišta s 507 cm nachytaných ryb. Na druhém místě se umístil Libor Paznocht s 488cm a na třetím místě Jiří Culka s 392 cm.

Tradiční pouť v Sedletíně.

Ve dnech 2.-3.července se u nás v Sedletíně a Veselé konala tradiční Mariánská pouť. V sobotu dopoledne vytrvale pršelo, ale po obědě déšť ustal, a tak se večer mohla uskutečnit taneční zábava pořádaná hasiči. Hrála třebíčská skupina „BAGR“ se zpěvákem Jarkem  Filgasem. Kapela podala výborný výkon, všichni se dobře bavili, škoda že se sešlo poměrně málo lidí, jenom kolem 200.

V neděli ráno o 10 hodině se konala bohoslužba u naší kapličky, sloužil ji dp. Moštěk, farář z našeho farního kostela ve Skuhrově. Po obědě byl koncert na parketě Chotěbořské kapely pod vedením p. Jana Pavlasa, rodáka z Veselé. Tato kapela hrála i během bohoslužby. Zde se již tradičně sešlo mnoho posluchačů. Mnoho lidí a teplé počasí bylo příčinou, že se na občerstvení tvořili fronty, ale hostinský nápor postupně zvládnul. Kdo šel na koncert, ten se také zastavil na návsi u pouťových atrakcí a stánků s různým zbožím. Byly zde 3 kolotoče, nafukovací hrad a velká nafukovací skluzavka.

Večer hasiči opět pořádali taneční zábavu, hrála skupina „TRIK“. Opět menší návštěva, kolem 150 lidí.

Celkově se letošní pouť vydařila, i počasí nám přálo. 

  

Taneční zábava

V letošním roce jsme zahájili sérii tanečních zábav již v sobotu 18. června. Hrála zde oblíbená kapela „TELEGRAF“. Počasí se nám vydařilo, byl pěkný večer. Návštěva kolem 200 lidí, i když by se dalo očekávat více. A to se areál letního parketu zaplnil až po 9. hodině večerní. Tou dobou také kapela začala hrát. Došlo také na menší překvapení, kdy se skupinou vystoupila zpěvačka. Bylo to příjemné zpestření tradičně kvalitního představení skupiny „TELEGRAF“. Zábava skončila okolo 2.hodiny, poté se účastníci v klidu rozešli.

 

ZTV Sedletín

V současné době probíhá výstavba základní technické vybavenosti na

8 stavebních parcelách v Sedletíně   

 

POŽÁR STODOLY

 

Dne 14.5.2005 v 9:06 hodin vypukl požár ve stodole pana Bárty v Sedletíně č.p.43. Díky včasnému a rychlému zásahu JSDH  Sedletín se podařilo zabránit rozšíření požáru na obytný dům a okolní prostory. Stodolu se bohužel zachránit nepodařilo a v průběhu požáru došlo  ke zřícení její konstrukce. Dále se hašení požáru zúčastnily – JSDH Chotěboř, HZS PS Chotěboř, JSDH Horní Krupá a JSDH Habry. Škoda byla vyčíslena na 50.000,- Kč. Příčina požáru je nadále v šetření.

Aerobik

         Po zimním období, kdy se řada z nás žen sportu moc nevěnovala, přišla chvíle, kdy jsme si uvědomily, že by nebylo od věci zformovat své postavy do lepších tvarů, neboť brzy nastane období kraťasů, krátkých sukní a plavek. Každá žena či dívka se chce líbit svému okolí, takže nápad se brzy proměnil ve skutek a od konce února každý pátek večer nejen místní dámské osazenstvo prohání svá těla v rytmu hudby. Do tajů aerobiku nás zasvětila Jiřina Votavová z Horní Krupé, která obdivuje náš neutuchající zájem o tento druh cvičení. Zpočátku jsme se scházeli v počtu kolem dvaceti, ale některé z nás svižné tempo zřejmě nevydržely a odpadly. Jelikož při prvním setkání přišlo i mnoho dětí, tak Jiřina předcvičuje i pro ně. Aerobik nás uchvátil natolik, že nám nestačilo se scházet jen v pátek, a proto z našeho kruhu vzešla středeční cvičitelka Veronika Pavlasová. Nezbývá než chvíli počkat, až bude pořádně pálit slunce, a pak můžete sledovat, jak se po Sedletíně i Veselé promenádují samé štíhlé krásky, které by z placu mohly konkurovat kde jaké modelce.