Obec Sedletín

fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Archiv > 2003 > kultura v obci

kultura v obci

Taneční zábava MOGUL
 
V sobotu 30.srpna 2003 jsme ukončili Sedletínské kulturní léto poslední taneční zábavou. Hrála zde oblíbená skupina z Pardubic „MOGUL“. Těsně před zahájením zábavy začalo pršet. Po velkém rozhodování a sledování počasí se nakonec rozhodlo zábavu zahájit. A udělalo se dobře, protože počasí se umoudřilo a celý zbytek večera již nepršelo. Přes nejistý začátek se sešlo celkem hodně lidí. Naše poslední zábava se opět vydařila, kapela hrála výborně a všichni se dobře bavili. Takže příští léto opět v Sedletíně na parketě nashledanou.

 

Taneční zábava S.D.A. a THEATRE
 
V sobotu 23.srpna jsme se opět sešli v Sedletíně na parketě. Od 20,30 hod se zde konala předposlední taneční zábava. Jako první se představila skupina „THEATRE“ z Ledče n/Sázavou. Zábavu pěkně rozproudili, taneční parket se hned naplnil. Po hodině je na podiu vystřídala skupina „S.D.A.“, rovněž z Ledče n/Sázavou. Tato kapela je u nás dobře známá, proto byl parket při známých hitech stále zaplněn. I přes drobnou dešťovou přeháňku a menší strkanici na parketě, kterou pořadatelé ihned uklidnili, se zábava opět vydařila. Proto neváhejte a přijďte za týden na poslední prázdninovou zábavu.


Taneční zábava se skupinami TELEGRAF A KRLEŠ
 
V sobotu 2.8.2003 se na našem letním parketu konala další zábava. Tentokrát jsme pozvali kapely dvě. Začátek byl v 21:00 hodin. Jako první zahájila své vystoupení skupina „KRLEŠ“ z Děčína. Tato skupina produkuje hudbu tvrdého ražení. Hráli zhruba dvě hodiny. Poté je na pódiu vystřídala skupina „TELEGRAF“. Tato taneční zábava se opravdu vydařila. Počasí bylo přímo ideální, krásný a velmi teplý letní večer. Přišla i rekordní návštěva. Při produkci obou kapel byl taneční parket neustále zaplněn. Myslím, že se u nás všichni výborně bavili a že i členové obou kapel byli v Sedletíně spokojeni.
 
Taneční zábava se skupinou BRIX
 
V sobotu 26.7.2003 proběhla na našem letním parketě již čtvrtá taneční zábava. Hrála zde poprvé skupina „BRIX“ z Kutné Hory. Počasí se konečně umoudřilo, byl krásný teplý letní večer. Začátek byl před devátou večer. V té době byly již lavičky docela slušně zaplněny.Hned po první sérii se na parketě objevili první tanečníci, s přibývajícím večerem se parket zaplnil celý. Skupina produkovala hudbu tvrdšího ražení. Podle slov vedoucího kapely by se do Sedletína příští rok rádi vrátili. Takže celkově lze hodnotit zábavu jako velmi zdařilou.


Pouť
 
Ve dnech 5.- 6.7.2003 proběhla o nás tradiční pouť. Na sobotu večer byla připravena taneční zábava se skupinou „BAGR“. Kapela přijela, ale protože začalo pršet a byla citelná zima, museli jsme po velikém rozhodování zábavu zrušit. Byla to veliká škoda, protože jsme se všichni na zde velmi oblíbenou skupinu moc těšili.
V neděli ráno se počasí o mnoho nezlepšilo. Při bohoslužbě o 10 hodině u kapličky dokonce opět zapršelo. Přesto se zde sešla prakticky celá vesnice. Po bohoslužbě se lidé rozešli ke stánkům se zbožím nebo si vyzkoušeli některou z pouťových atrakcí. Byl zde velký a malý kolotoč, houpačky a střelnice. Po celou neděli byla v provozu také místní hospoda, kde si mohl každý posedět a občerstvit se. 
Odpoledne se počasí trochu zlepšilo, již nepršelo, ale bylo poměrně chladno. Na parketě celé odpoledne vyhrávala dechová hudba pana Pavlasa z Chotěboře. Zde si pouťoví hosté při dobrém pivečku poslechli pěkné písničky a ti starší zavzpomínali, jak probíhaly poutě za jejich mládí.
 

Od 10 hod si bylo v sále hospody možné prohlédnout výstavu papírových modelů, kterou uspořádali místní papíroví modeláři. Na výstavě bylo ke shlédnutí přes 30 modelů a sklidila velký úspěch.


Na nedělní večer od 20 hod byla naplánovaná další taneční zábava. Hrála zde skupina „FORTUNA“. Protože bylo opravdu chladno, přišlo na parket méně lidí, převážně jen místní. Přesto se zábava vydařila, kapela hrála výborně a všichni se dobře bavili. Hlavně po setmění byl parket neustále zaplněn tančícími páry.

 

 

TELEGRAF
 
V sobotu 21.června 2003 jsme zahájili Sedletínské kulturní léto taneční zábavou. Hrála zde oblíbená skupina “Telegraf”. I když bylo dosti chladno, náš parket pod lípami se docela slušně zaplnil. Zábava se vydařila, a jak uvedl vedoucí skupiny Petr Bašus, do Sedletína se vždy těší, protože je zde skvělé publikum i pořadatelé.


 

SEDLETÍNSKÉ KULTURNÍ LÉTO
 

Krásné prostředí pod staletými lipami a příjemné letní večery při produkci živé hudby kvalitních kapel nabízíme při návštěvě letního parketu u nás v Sedletíně.Bližší informace k programu vždy aktuálně 14 dnů před zahájením akce. Začátky 20,30 hod. Občerstvení všeho druhu za výhodné ceny zajištěno. Parket je umístěn přímo v centru obce.
Začínáme v sobotu 21. června 2003 , hraje skupina „TELEGRAF“.
Následují pouťové programy. V sobotu 5. července 2003 skupina „BAGR“. V neděli 6. července od 12 hodin hudba p. Pavlasa z Chotěboře, večer od 20 hodin skupina „FORTUNA“.
Pokračujeme v sobotu 26. července 2003 se skupinou „BRIX“.
Další zábava hned příští sobotu 2. srpna 2003, hrají skupiny „KRLEŠ“ a „TELEGRAF“.
Sejdeme se opět 23. srpna 2003, hraje skupina „S.D.A.“.
30. srpna 2003 ukončíme prázdniny se skupinou „MOGUL“.