Obec Sedletín

fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Archiv > 2003 > další akce

další akce

Mikulášská nadílka

V předvečer svátku sv. Mikuláše, jako již tradičně, proběhla u nás Mikulášská nadílka. Mikuláše s andělem doprovázelo devět hrozivých čertů a čertic. Někteří se už ocitli v čertově pytli, ale do pekla letos nikoho neodnesli, i když by si to možná ledaskdo zasloužil. Mikuláš naděloval dárky a čerti zase metly na zlobivé děti. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posvícenský výlov rybníku

V sobotu 18.října se v Sedletíně konal tradiční posvícenský výlov rybníka „RÁKOSÁK.“ Vypuštění rybníka proběhlo během noci. Ráno byl zahájen výlov, okolo osmé hodiny již byl rybník odloven. Kdo měl zájem, mohl si zakoupit kapra, ale i amura nebo štiku. Ryb bylo dost, na každého se dostalo. Po výlovu se již tradičně posedělo u rybníka. Na místě se opékalo prase, čepovalo pivo a odpoledne také smažili kapři. I přes silný vítr to byla příjemně strávená sobota. 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Mistr ČR v letním biatlonu je z naší obce.

 
Ve dnech 27. -28. 9. 2003 se konalo v Rožnově pod Radhoštěm Mistrovství České republiky v letním biatlonu. V kategorii žáci C ( 14 – 15 let) reprezentoval  chotěbořský oddíl biatlonista z naší obce Ondřej Polívka. Podařilo se mu jako jedinému získat všechny tři tituly Mistra republiky, to znamená jak v individuálním rychlostním( 1,5 km) a vytrvalostním (3 km), tak spolu se svým oddílovým kolegou  Janem Fuxou též v závodě štafet. Těmito výsledky potvrdil Ondra svou letošní výkonnost a bezpečně si upevnil i první pozici v  žebříčku Českého poháru ve své kategorii.Tohoto závodu se zúčastnil i jeho mladší bratr Lukáš.
Blahopřejeme Ondrovi k dosaženým výsledkům a děkujeme za výbornou reprezentaci naší obce. Přejeme mu mnoho dalších sportovních úspěchů.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výlov rybníků

 
V sobotu 4.10.2003 se konal výlov rybníků. Lovily se rybníky ve  Veselé na návsi a v Sedletíně „Trnka“. Zatahovalo se to sítěmi, protože kvůli suchu nebylo možné oba rybníky vypustit. Ryb bylo dost, ty větší se na místě prodávali, ty menší byly vráceny zpět do rybníka. Výlov organizovali pan Kotlík a pan Benda, oba ze Sedletína, kteří mají rybníky od obce v pronájmu. Po výlovu prodávali smažené kapry a další občerstvení dole u „Rákosníka“, kde už mají pěkně upravené místo pro tyto rybářské akce.

                                                                                                                                                                                            

Rybářské závody
 
V sobotu 6.září 2003 se konaly v Sedletíně rybářské závody. Chytalo se na udici na rybníku „RÁKOSÁK“. Závodů se zúčastnilo celkem 16 rybářů. Chycené ryby se měřili a výsledky se sčítaly. Vítězem se stal místní rybář pan Vlastimil Potměšil. Soutěž začala v 6,00 a ukončena byla v 12,30 hod. Počasí bylo po celý den ideální. Na závody  přišlo i dost diváků, takže celá akce se vydařila. Požár pole u Veselé
 
Ve čtvrtek 7.srpna 2003 okolo třetí hodiny odpoledne vznikl u obce Veselá při sklizni obilí rozsáhlý požár. Od zadřeného ložiska kombajnu se vzňala sláma a  oheň se začal rychle šířit. Ihned byli přivoláni hasiči. Jako první přijeli hasiči z Chotěboře  a také místní dobrovolní hasiči. Poté ještě sbory z Havl. Brodu, Habrů a Horní Krupé. Společnými silami a za pomoci místních občanů se požár asi za půl hodiny podařilo zlikvidovat. Přesto shořela sláma asi z 30 ha a 2 ha ječmene. Velitel zásahu z Hasičského záchranného sboru Chotěboř vyjádřil poděkování našemu sboru dobrovolných hasičů a všem místním občanům za rychlou a účinnou pomoc při likvidaci nebezpečného požáru.