vánočním zdobením perníčku.Prostory místní tělocvičny si vánočně
odnesly domu.I přes menší účast se předvánoční odpoledne vydařilo, ale
organizátorky doufají že další akce budou podpořeny hojnějším počtem rodičů a
dětí.

Fotbalový turnaj

25. června se v Sedletíně konal V. ročník fotbalového turnaje. Presentace proběhla od 7:30 hod, přihlásilo se jen 6 týmů. Ty byly rozlosovány do 2 skupin. Skupina A: FC SLZA (z Tisu), STUDNICE, BETIS ( domácí). Skupina B: RANKOV, REBELOVÉ (z Rozsochatce), DYNAMO (domácí). Skupinu A s přehledem vyhrála FC SLZA, druhá STUDNICE, která byla lepší na skóre před BETISEM. Skupinu B bez porážky ovládli REBELOVÉ před DYNAMEM a RANKOVEM. Odpoledne se začaly hrát semifinále a o umístění. O 5. místo vyhrál RANKOV nad BETISEM 5:2. V 1. semifinále jednoznačně vyhráli REBELOVÉ nad STUDNICÍ 6:0.  2. semifinále bylo dramatičtější. Po remíze 3:3 vyhráli na penalty borci z DYNAMA nad FC SLZA. V boji o 3. místo zvítězila FC SLZA  nad STUDNICÍ 3:1. Vyvrcholením celého dne bylo finále. I to proběhlo celkem jednoznačně, když REBELOVÉ porazili DYNAMO 6:1 a stali se tak vítězi 5. ročníku turnaje v Sedletíně. Po skončení zápasů přistoupili pořadatelé turnaje p. Benda a p. Kotlík k vyhlášení vítězů a předání cen. Každý tým si odnesl hodnotnou věcnou cenu a diplom, první tři týmy ještě krásné poháry. Byl vyhlášen i nejlepší střelec, stal se jím KOCOUREK z týmu REBELOVÉ s 8 góly. Dopoledne trochu pršelo, ale pak se  udělalo pěkné fotbalové počasí, takže V. ročník turnaje proběhl bez problémů.

Dětský den

Opět po roce se na hřišti v Sedletíně konal dětský den. Bylo velmi pěkné počasí, a tak si hodně dětí přišlo vyzkoušet svoje dovednosti. Mohly si zaskákat v pytli, vyzkoušet chůzi na chůdách, zaházet míčkem, kroužky nebo botou, také se soutěžilo v oblékání co největšího množství oděvů na čas. Za každou splněnou disciplínu čekala na děti sladká odměna.

Okrsková soutěž hasičů.

Soutěž se konala 28. května. Uspořádali ji v Jilmu, kde letos slaví 100. výročí založení svého hasičského sboru. Proto byla soutěž zahájena  položením věnce u pomníku padlých občanů Jilmu v I. světové válce a slavnostním průvodem, který se za účasti mažoretek a hudby vydal na hasičské cvičiště. Tam přednesl projev o historii a vzniku sboru starosta obce. Pak následovalo rozlosování družstev. Kvůli deštivému počasí byly zrušeny běhy na 100 m.

Sedletín  vyslal na klání dvě družstva, muži mladší a starší. Ženy se opět nezúčastnily. Naši muži starší nastupovali jako první z 6 družstev. Čas nebyl nejlepší, 30,58 s, ale na velmi podmáčeném terénu se o moc lepší čas ani udělat nedal. A jak se nakonec ukázalo, z 6 družstev se před naše hasiče dostala jen Dolní Krupá s časem 27,50 s. Jelikož jsme vyhráli dvě předchozí soutěže, při případném vítězství  by nám putovní pohár zůstal natrvalo. Takže krásné  druhé místo bylo trochu zklamáním. Po starších mužích nastoupili naši mladí. Útok se celkem povedl, čas 29,23 s stačil na pěkné  5. místo z deseti družstev. 1. a 2. místo obsadili jasně obě družstva z Olešné. Následovalo předávání diplomů a pohárů. Každý sbor také obdržel pamětní list ke 100. výročí založení SDH Jilem. Po skončení soutěže se na cvičišti konala zábava, hrála zde kapela ROCKOVINA. Naši hasiči tu zůstali  a oslavili své úspěšné vystoupení. Škoda jen špatného počasí, které celou oslavu 100. výročí založení SDH Jilem mírně pokazilo.

Dětský karneval

Již tradicí se stalo pořádání dětského dne v Sedletíně. V neděli 20. února místní ženy vyzdobily sál hospody a od 2 hodin odpoledne mohl začít rej masek. Sešly se zde všelijaké bytosti, od supermana až po princeznu. Napřed si děti zadováděly při hudbě, pak následovaly různé soutěžní disciplíny, za které dostaly sladkou odměnu. Vyvrcholením odpoledne byla pěvecká soutěž. Děti si mohly vybrat, buď zazpívaly písničku nebo zarecitovaly básničku do mikrofonu. Každý výkon byl odměněn bouřlivým potleskem a samozřejmě také nějakou dobrotou. Také byli vyzváni rodiče, aby předvedli svůj pěvecký talent, ale na rozdíl od dětí se nikdo neodvážil předstoupit před tak velké publikum. Okolo čtvrté hodiny odpolední karneval skončil a vydováděné děti se rozešly do svých domovů.